Lista Wydawnictw
O Księgarni

INTERNETOWA  KSIĘGARNIA  LOTNICZA  -  POLONIA

Księgarnia działa 0d 01.02.2013 roku

Szanowny Czytelniku, miłośniku lotnictwa Witam w Księgarni i zapraszam do poświęcenia kilku minut na zapoznanie się z poniższym tekstem w którym przedstawię tematykę księgarni.

Nazwa księgarni "Polonia" ukierunkowuje na tematykę którą chciałbym zainteresować.  Na "półkach" znajdziecie Państwo czasopisma, książki i inne rodzaje wydawnictw poświęcone wyłącznie lotnictwu polskiemu od chwili powstania w 1918 roku.    

Oferta zawierać będzie wydania krajowe i zagraniczne, zarówno publikacje bieżące jak i  archiwalne. Postaram się, aby oferta była jak najbardziej obszerna, a zarazem atrakcyjna cenowo.  Zapewne w miarę upływu czasu będzie ona poszerzana o kolejne działy.  Jedynym wyjątkiem będzie dział - książki/antykwariat  - w którym znajdą się publikacje prezentujące  szeroko pojętą tematykę lotniczą z różnych okresów historii lotnictwa

Dlaczego"Polonia" - tak nazwany został włoski samolot Caproni Ca-87 przygotowywany na przełomie 1928 i 1929 roku do przelotu transatlantyckiego. Organizatorami lotu była Polonia Amerykańska (fundusze) i Rząd Polski (załoga). Lot transatlantycki nie został zrealizowany ze względów technicznych oraz tragicznie zakończonego lotu mjr. Idzikowskiego. Zainteresowanych tematem odsyłam do czasopisma "Lotnictwo z Szachownicą" nr 38 (4/2010) str. 37-39 oraz "Aeroplan" nr 113 (2/2015) str. 36-42

Grafika w Nagłówku:

Rysunek samolotu - Aero Technika Lotnicza nr 4/1990 str.36

Zdjęcie samolotu -  http://www.airwar.ru/enc/flyboat/ca87.html

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt poprzez formularz kontaktowy, pod adresem email polonia@ksiegarnialotnicza.com lub telefonicznie pod numerem 692 59 59 14.

 

Serdecznie zapraszam!

Adam Wiśniewski

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl