Lista Wydawnictw
Reklamacje i zwroty

Reklamacje

 

Przed odebraniem przesyłki zawsze proszę sprawdzić, czy nie uległa uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy odmówienia przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z księgarnią pod numerem telefonu: 692 59 59 14.

Po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę późniejszej reklamacji.

Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

  • Proszę przesłać do nas zareklamowaną książkę lub inny produkt, dołączając pisemne oświadczenie, w którym znajdą się  szczegółowe powody reklamacji  , formę rekompensaty, a także adres zwrotny oraz numer konta, na który zostanie dokonany zwrot pieniędzy (w zależności od podjętej przez Księgarnię decyzji). Przesyłka jest realizowana na koszt reklamującego.
  • W ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy  mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
  • Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 7 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione  koszty poprzez: przesłanie nowego egzemplarza lub zwrot pieniędzy.
  • Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy  szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni roboczych odeślemy na nasz koszt reklamowaną książkę lub inny produkt.

 

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: polonia@ksiegarnialotnicza.com lub telefonicznie: 692 59 59 14.

 

Zwrot książek lub innych produktów

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 10 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, Kupujący ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Zwracana książka lub inny produkt nie może nosić śladów użytkowania. W przypadku niespełnienia tego warunku, nie zostanie przyjęty.

 

Postępowanie w przypadku  zwrotu książki lub innego produktu:

  • Proszę odesłać zakupioną książkę lub inny produkt w nieuszkodzonym stanie. Przesyłka jest realizowana na  koszt wnioskującego.
  • Proszę dołączyć  do przesyłki pisemne oświadczenie, wnioskujące zwrot książki lub innego produktu, a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy.
  • W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania  przesyłki, sprawdzimy stan przekazanej książki lub innego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania,uszkodzenia lub zniszczenia).
  • Jeżeli wniosek dotyczący zwrotu rozpatrzymy pozytywnie , na adres e-mail prześlemy informację,  a na załączony numer konta w ciągu 7 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy.

Jeżeli wnioskowany zwrot książki lub innego produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie  lub oznaki użytkowania), przekażemy  na wskazany adres e-mail informację o nieprzyjęciu zwrotu. W ciągu 7 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy książkę lub inny produkt, pokrywając koszt przesyłki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl